BOGACTWO PODWODNEGO ŻYCIA
FOTOGRAFIA PODWODNA

REDAKCJA
 


Zespół redakcyjny RAFY.plJustyna i Arnold Adamczyk

Arnold i Justyna Adamczyk

Arnold.Adamczyk@rafy.pl
Justyna.Adamczyk@rafy.pl

Arnold Adamczyk - mgr inżynier elektronik. Pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Gdańskiej - Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki. Specjalizacja z zakresu technologii internetowych i ich wykorzystania w telemetrii i telediagnostyce. Z żoną Justyną prowadzi firmę ELECTRONIC-MARKETING - zajmującą się projektowaniem, prowadzeniem i redagowaniem serwisów WWW. Autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich na temat technologii internetowych i telediagnostyki. Nurek i fotograf podwodny (PF1).


Jarosław Samsel

Jarosław Samsel

Jaroslaw.Samsel@rafy.pl

Jarosław Samsel - dr inżynier, specjalista od zastosowań systemów automatyki w oceanotechnice. Nurkuje od prawie trzydziestu lat. Posiada stopnie KDP/CMAS: M3 - instruktora płetwonurkowania i MF - instruktora fotografii podwodnej oraz uprawnienia zawodowe: nurka i kierownika robót nurkowych. Specjalizuje się w podwodnej fotograficznej i wideofilmowej dokumentacji przyrodniczej i technicznej. Jest autorem podręcznika "Fotograf Podwodny KDP/CMAS". W swoim dorobku ma zdjęcia podwodne do czasopism, wydawnictw książkowych i multimedialnych oraz do kilkunastu filmów dokumentalnych, głównie o tematyce przyrodniczej. Samodzielnie oraz w zespole wykonał także kilkadziesiąt różnego rodzaju ekspertyz technicznych związanych z realizacją podwodnych dokumentacji zdjęciowych (fotograficznych i wideofilmowych), praktycznie we wszystkich typach akwenów krajowych. Uważa, że właśnie realizacja zadań dokumentacyjnych jest najlepszą szkołą dla podwodnego fotografa czy filmowca. Może to być też dobrą, chociaż trudną, szkołą samego nurkowania.
Nie ma specjalnie ulubionych akwenów nurkowych i w każdym stara się znaleźć interesujące tematy do podwodnych obserwacji i zdjęć, bowiem nawet niezbyt artystyczne mogą stanowić bardzo pomocną ilustrację wykładów, prowadzonych na kursach szkoleniowych dla nurków zawodowych i płetwonurków rekreacyjnych.


Maciej Tomaszewski

Maciej Tomaszewski

Maciej.Tomaszewski@rafy.pl

Maciej Tomaszewski - mgr inżynier elektryk. Pochodzi z Białegostoku. Pracownik koncernu Siemens. Nurek VDST CMAS **, nurkuje od 1987 roku. Uczestnik licznych wystaw i konkursów fotograficznych. Współpracuje stale z pismami nurkowymi, turystycznymi i portalami internetowymi w Polsce, Niemczech i Danii. Autor artykułów o tematyce turystycznej i fotograficznej w prasie krajowej i zagranicznej oraz współautor pierwszych polskich przewodników nurkowych po Polsce i Egipcie: "Polska Północna - Przewodnik dla Nurkrów", "Tauchen in Polen", "Egipskie Wybrzeże Morza Czerwonego - Przewodnik Nurkowy", "Warmia i Mazury", "Podwodna Polska - Przewodnik Nurkowy" (w przygotowaniu). W dorobku autora jest kilkaset zdjęć wykonanych w słodkich i słonych wodach. Ulubione akweny nurkowe - jez. Hańcza, Zatoka Gdańska, Salzkammergut, Walchensee, Thunersee/Vercasca, Ocean Atlantycki, Morze Czerwone, Blue Grotto.


Muzyka
ustaw jako startową

Zaprenumeruj bezpłatny biuletyn informacyjny

szczegóły


linki
 
REDAKCJA | Copyright © 2002-2019 E-MARKETING
Reklama u nas: info@rafy.pl
Do góry